Tüm Ürünlerde %25 İndirim Oranı | KAPIDA ÖDEME BULUNMAKTADIR!

İade Şartları ve İade Süreci

Satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içinde luwwe.com'a başvuruda bulunarak aşağıdaki koşullar dahilinde iade edebilirsiniz. Bu kapsamda geri göndereceğiniz ürünler için herhangi bir "kargo bedeli" ödemezsiniz. İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda ve aynı koşullarda iade edilmesi gerekir.

1. Cayma hakkı kullanılamayacak ürünler şunlardır:

      a) Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler,

      b) Fiyatı borsa veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen ürünler,

      c) Tüketicinin istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ürünler,

      d) Gazete, dergi gibi süreli yayınlar,

      e) Hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler,

      f) Basılı ürünler (Kitap, vb)

 

2. Satın alınan ürünlerin ""Cayma Hakkı"" dahilinde iade alınabilmesi için satın alınan ürünün orijinal kutusunda ve içerisinde bulunan ambalajlara zarar verilmemiş olması, faturasının ve tüm tamamlayıcı aksesuarlarının ürün ile birlikte hasarsız ve eksiksiz gönderilmesi gerekmektedir. Gönderilmemesi halinde iade talebi reddedilecektir.

3. Satın alınan elektronik ürünlerde; sim kart  takılması, WiFi ile network bağlantı kurulması, kurulum yapılması, sarf malzemesinin kullanılmış olması, koruyucu bantlarının çıkarılmış olması, aktivasyon yapılması ve kullanıcı yaratılması halinde  iade kabul edilememektedir.

4. İade edilen ürünler için yapılacak ödeme ürün bedeli kadar olup,siparişi oluşturma sırasında ödediğiniz kargo bedeli geri ödenmemektedir.

5. Hediye çeki ile verdiğiniz siparişlerde ise sadece nakit ödeme tutarı geri iade edilecek olup hediye çekiniz çek kullanım süresi içinde olması durumunda yeniden kullanımı için aktif edilecektir.

6. Fotoğraf makinelerinde çekim yapılması halinde iade kabul edilememektedir.

7. Satın alınan yazılım ve/veya oyun CD'si ile beraber satılan ürün paketlerinin içindeki yazılım/oyun CD'sinin açılması halinde cayma hakkı kapsamında iade alınamamaktadır.

8. Aşağıdaki ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır:

      a) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından  uygun  olmayan (iç çamaşırı, mayo, kozmetik, kulaklık vb) ürünler  iade alınamamaktadır.

      b) Taşınabilir bilgisayar ve masaüstü bilgisayarlar (Orijinal işletim sistemi kurulduktan sonra yani bilgisayarın kurulumu yapıldıktan sonra  iade alınmayacaktır.)

      c) Her türlü yazılım ve programlar

      d) DVD, VCD, CD ve kasetler

      e) Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b)

      f) Telefon kontör siparişleri

İade İşlemi İçin

1. Lütfen iade işlemi için, ürünü luwwe.com'dan iade başvuru kaydında bulunun.

2. İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekmektedir.

3. Faturası kurumlar adına düzenlenen siparişlerin iade işlemleri, iade faturası düzenlenmediği takdirde tamamlanamaz.

4. Hesabım bölümü altında ""iade işlemleri"" bölümüne girerek işlem yapılmasını istediğiniz ürünü  seçerek iade işleminizi başlatabilirsiniz.

5. ""Kaydet ve Bitir"" butonuna bastıktan sonra kaydınızı oluşturulmuş olacaksınız.  Ekranda çıkan ""Yurtiçi Kargo Gönderi Kodu"" nu kullanarak belirtilen tarihe kadar ürününüzü bize gönderin.

6. Ürününüzün teslimatı yapıldıktan sonra ilgili firma tarafından verilecek bilgi doğrultusunda bedel iadesi işlemleri başlatılacaktır.

7. Ürününüz luwwe.com tarafından teslim alındıktan sonra ambalajı, aksesuarları, faturası(*) kontrol edilecektir.

8. İade işleminin onaylanması durumunda, iade başvurusundaki tercihiniz doğrultusunda 2 iş günü içinde "ürün bedeli" tarafınıza geri ödenecektir.

9. İadenizin iade koşullarına uygun olmaması durumunda ise ilgili ürün, adresinize ücretsiz kargo ile gönderilecektir.Ürününüzün durumunu, Başvuru Takip sayfasından da takip edebilirsiniz.

10. Ürün Bedel İadesi işlemi tamamlandığında kayıtlı olan e-posta ve cep telefonunuza bilgi mesajı gönderilir.

11. Ödeme şekli "Kredi Kartı" ve tercihiniz "Para İadesi" ise; ödemeniz online olarak hemen kredi kartınıza yapılacaktır.

12. Ödemenizin hesabınıza yansıması bankaların işlem sürelerine göre farklılık gösterebilir.

13. Ödeme şekli "Havale/EFT" veya ""Kapıda ödeme"" ve tercihiniz "Para İadesi" ise; bildirimde bulunduğunuz IBAN hesabınıza paranız geri  ödenir.

14. Para iadeniz alışverişinizde kullanmış olduğunuz kredi kartı veya banka hesabınıza otomatik olarak iadenizin onaylandığı anda yapılmaktadır.

15. İade işlemi luwwe tarafından bankanıza yapıldığı an, hesabınıza tanımlı olan e-mail adresine işlem detaylarını gösteren bir dekont gönderilmektedir.

16. Bu dekontu içeren e-mail elinize ulaştıysa bankanıza Luwwe tarafından kesin olarak iade ödemesi yapılmış demektir.

17. İade işleminin banka veya kart hesabınıza yansıma süresi ise bankanızın işlem sürecine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bankaların  para iadesini hesabınıza yansıtma süreleri aşağıdaki tabloda iş günü olarak gösterilmiştir.

18. Lütfen dekontun size ulaşmasından itibaren aşağıdaki tablodan bankanıza ait minimum süreyi kontrol ediniz. Bu süre geçtikten sonra, halen hesabınızda iade tutarını göremiyorsanız, dekontta belirtilen bilgiler ile bankanıza başvurunuz.

 

(*) İade edeceğiniz ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturasıyla birlikte göndermeniz gerekir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden (ürün birim fiyatı + KDV şeklinde) düzenlenmelidir.

 

Kargo Süreci

? Yurtiçi Kargo 'ya aşağıda belirtildiği gibi ulaşabilirsiniz.Gönderim aşamasında kargo görevlisine gönderi kodunuzla birlikte alıcının hepsiburada.com olduğunu belirtmeniz yeterlidir.

? Yurtiçi Kargo Çağrı Merkezi'ni (444 99 99) arayarak adresinize kurye talep edebilir,

? http://www.yurticikargo.com web sitesinde "Gönderi Yap" menüsü altındaki "Tıkla Gönder" servisini kullanarak online kurye talep edebilir,

? http://www.yurticikargo.com web sitesi üzerinden bireysel internet şubesine kayıt olarak online gönderi yapabilir,

? http://www.yurticikargo.com web sitesinden en yakın şubeyi bularak kargonuzu şubeden gönderebilirsiniz.

 

Taksitli Ödemeler:

Taksitli kredi kartı ödemelerinin geri iadesinde tutarın tamamı sahibi olduğunuz kredi kartınızın bankasına tek seferde ödenir. Bu aşamadan sonra banka, bu tutarı kredi kartınıza her ay taksit tutarı kadar yatırır ve çeker (ekstreye + ve - olarak yansır ) .Bu işlem taksit sayısı kadar ay devam eder Eğer iadeden önce 1 veya 2. taksit vb. ödemiş iseniz en son 1 ve 2 . taksiti hesabınıza yatırır fakat diğerlerinde olduğu gibi bu tutarları hem yatırıp hem de çekmez, sadece ekstreye +taksit tutarı kadar meblağ yatırılır.

 

Hediye Çeki Kullanılan Siparişler

İade/İptal işlemi yapılan ürün/ürünlerde kullandığınız hediye çeki bedeli, üyelik sayfanıza ayrıca bir çek olarak yeniden tanımlanır. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR